Auto vēstures pārbaude – ātri un vienkārši

Auto pārbaude pēc VIN numura (šasijas numurs) ir vienkāršākais veids, kā pārbaudīt transportlīdzekļa nobraukumu un vēsturi. Varēsiet uzzināt tehniskajās apskatēs fiksēto transportlīdzekļu nobraukuma vēsturi (km) un pārbaudīt tehniskajās apskatēs fiksētos datus.

Kādēļ tas nepieciešams? Pērkot jaunu automašīnu par auto vēsturi nav jādomā, bet mazlietotu un sevišķi lietotu auto pircējiem šī informācija ir ļoti noderīga. Tā ļaus spriest par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli un izvairīties no nepatikšanām nākotnē. Ja nevēlaties ar šīm nebūšanām krāmēties, alternatīvs risinājums ir pilna servisa auto noma. Maksājot par automašīnas ilgtermiņa īri, par tās uzturēšanu un remontiem domā iznomātājs. Jums atliek tikai liet degvielu un braukt. Plašāk par autonomas iespējām varat noskaidrot šajā mājaslapā.

Kā atrast VIN numuru?

Auto šasijas numurs ir norādīts tehniskajā pasē, kā arī uz automašīnas motora. Auto pārdošanas sludinājumos reizēm tiek norādīti nepareizi VIN numuri. Ievadot nepareizu šasijas numuru, redzēsiet datus par pavisam citu transportlīzekli. Šaubu gadījumā pārdevējam jāprasa atsūtīt arī tehniskās pases numuru.

Pārbaudīt auto vēsturi Latvijā

Par Latvijā reģistrētajiem auto datus var pārbaudīt e.CSDD mājaslapā, taču ir kādi ierobežojumi. CSDD mājaslapā tiek apkopotas ziņas visu Latvijā izieto apskašu odometru rādījumiem, bet tikai par pēdējā apskatē fiksētajiem transportlīdzekļa trūkumiem. CSDD piedāvā arī bez maksas noskaidrot datus par Latvijā reģistrēto automašīnu būtiskiem ceļu satiksmes negadījumiem

Normālas auto lietošanas apstākļos odometra rādītāji laika gaitā palielinās. Ja nākamajā tehniskajā apskatē tiek konstatēts mazāks nobraukums nekā iepriekš tam var būt trīs izskaidrojumi – auto ir “attīts” spidometrs, ir mainīts instrumentu panelis vai arī iepriekšējā tehniskajā apskatē ir pieļauta kļūda. Noskaidrot īsto atbildi var tikai no pārdevēja, paļaujoties, ka viņš zina un vēlas teikt patiesību.

Plašāku informāciju par transportlīdzekli varat noskaidrot par mazāk kā 1 EUR. Samaksājot nieka 0,85 EUR saņemsiet daudzveidīgu informāciju par fiksēto auto tehnisko stāvokli SMS formātā. Īsziņa ir jānosūta uz numuru 1800 šādā formātā: CSDD [atstarpe] valsts reģistrācijas numurs. Piemēram, CSDD DH4529.

Atbildē saņemsiet ziņas par transportlīdzekļa marku, izlaiduma gadu, nobraukumu, degvielas tipu, valsti, no kuras automašīna ievesta, īpašnieku skaitu Latvijā, aizliegumus, pēdējās tehniskās apskates datus u.c. noderīgu informāciju.

Ja ziņas par auto ir pārāk apjomīgas (lielāka par 1070 zīmēm), SMS ziņā saņemsiet aicinājumu izmantot CSDD mobilo aplikāciju. Plašāk par šo iespēju varat noskaidrot šeit.

Pārbaudīt auto vēsturi ārzemēs

Informāciju par ārzemēs reģistrētām automašīnām varat pārbaudīt attiecīgo valstu transporta vai ceļu satiksmes drošības mājaslapās (CSDD līdzinieki). Lai noskaidrotu auto vēsturi, būs jāzina auto reģistrācijas numurs un/vai VIN kods.

Daži piemēri:

Auto vēstures pārbaude ārzemju valsts institūciju mājaslapās būs bez maksas.

Paralēli pastāv arī virkne maksas servisu, kurām noslēgti līgumi ar apdrošināšanas aģentūrām un CSDD līdziniekiem daudzās Eiropas valstīs. Šī tipa vietnes sola (Autodna, Carvertical, Carfax) sniegt plašāku informāciju nekā bezmaksas mājaslapas, taču jārēķinās, ka par vienas automašīnas datu pārbaudi būs jāmaksā no 8 EUR līdz pat vairāk kā 50 EUR.

Uz auto iegādes kopējo izmaksu fona tas nav daudz, pie nosacījuma, ka pārbaudīsiet tikai viena vai dažu transportlīdzekļu vēsturi. Iekrītot azartā, ir iespējams ātri iztērēt ievērojamu naudas summu.

Ko darīt pēc auto vēstures pārbaudes?

Interneta mājaslapās varat iegūt vispārēju informāciju par odometra rādītājiem un auto iepriekš konstatētajām tehniskajām problēmām. Ja vēlaties iegūt labāku pārskatu par transportlīdzekļa aktuālo stāvokli, ir jādodas uz autoservisu un jāveic auto diagnostika.

Auto diagnostikas pakalpojumus piedāvā daudzi servisi. Izvēlēties to, kuram uzticaties, bet, ja nevarat uzticēties piesakieties pie konkrētās markas auto oficiālā dīlera. Tas būs dārgāk, bet būs zināma drošības sajūta, ka netiek pirkts kaķis maisā.