Auto līzings

Labs auto līzings ļauj nopirkt auto, maksājot par to, nevis vienā maksājumā, bet pa daļām. Atkarībā no vēlmēm un iespējām auto kredīts ir pieejams ar termiņu no trīs mēnešiem līdz sešiem gadiem. Pieejamās summas lielums atkarīgs no Jūsu ienākumiem, kredītvēstures un citiem faktoriem. Lai saņemtu izdevīgāko līzingu, aizpildi pieteikumu un saņem individuālu piedāvājumu savā epastā.

Priekšnosacījumi līzinga saņemšanai

Uz auto kredītu var pretendēt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas sasniedzis 18 gadu vecumu un saņem regulārus ienākumus.auto līzings latvijā Līzinga saņemšanai nav vajadzīga ķīla, taču atsevišķos gadījumos aizdevējs var lūgt piesaistīt galvotāju. Papildus jārēķinās, ka vairums uzņēmumu obligāti prasa vismaz 10% līdzfinansējumu. Reālā dzīvē auto līzingi bez pirmās iemaksas tiek piedāvāti vien tad, ja ir spēkā kāda īpaša akcija. Vairumā gadījumu jārēķinās, ka pašam būs jānodršona pirmā iemaksa, bet šī prasība daļai potenciālo auto pircēju var būt nepārvarams šķērslis, jo nav disciplīna veidot uzkrājumus.

Jūs varat nopirkt uz nomaksu jebkuru auto, kura vecums kredīta atmaksas brīdī nepārsniedz 15 gadus (retāk 10 gadus). Auto pārdevējs var būt gan juridiska, gan fiziska persona, taču attiecībā uz pēdējiem var būt spēkā kādi papildus nosacījumi. Izdevumus, kas saistīti ar auto pārreģistrāciju un dokumentu noformēšanu, t.sk. OCTA un KASKO apdrošināšana (ja vajadzīga) sedz auto pircējs. Galvenais šķērslis aizdevuma saņemšanai nereti ir slikta kredītvēsture. Aizņēmējiem, kas iekļauti parādnieku reģistros saņemt līzingu vai kredītu ir krietni sarežģītāk, jo uzticības līmenis šādiem klientiem ir zems. Protams, katrs pieteikums tiek izvērtēts individuāli un situācijās, kad pārkāpums ir bijis maznozīmīgs atsevišķiem klientiem var būt pieejams pat auto kredīts ar sliktu kredītvēsturi. Praksē problemātiskiem klientiem aizņemšanās iespējas ir ierobežotas un kredīta atteikumam nevajadzētu raisīt pārsteigumu. Viena no iespējām, kā palielināt savas izredzes saņemt kredītu lietota vai jauna auto iegādei ir rūpēties par savu kreditēšanas vēsturi.

Kurš kredīta veids ir piemērotākais ?

Izvēloties pirkt auto līzingā, ir vērts izvērtēt, cik ilgā laikā varēsiet nomaksāt aizdevumu. Ilgāks termiņš ļauj samazināt ikmēneša maksājuma apmēru, taču palielināsies summa, ko samaksāsiet par finansējuma piesaisti. Visizdevīgāk ir paņemt aizdevumu un atmaksāt to maksimāli ātri. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu Jūs varat atmaksāt līzingu pirms termiņa beigām bez papildus izmaksām. Tas nozīmē, ka varat paņemt kredītu uz ilgu termiņu, maksāt vienādu summu un tad izvēlētā brīdī nomaksāt visu parādu vienā maksājumā. Šāda izvēle var būt labs risinājums, ja pārskatāmā periodā ir plānoti lielāki papildus ienākumi – mantojums, algas paaugstinājums, nekustamā īpašuma pārdošana, dividendes u.c.

Pērkot auto līzingā, jārēķinās, ka saņemot finansējumu varat izlietot tikai automašīnas iegādei. Ja ar to nepietiek, jāizvērtē patēriņa kredīta sniegtās iespējas. Pirmais ļauj iegūt lielāku aizdevumu ar zemākām izmaksām, otrais sniedz iespēju saņemt skaidru naudu un izlietot to pēc vajadzības – nopirkt auto, apmaksāt pārreģistrācijas izdevumus, nopirkt OCTA, veikt auto kosmētiskos remontus u.c. vajadzības.

Izvēloties sev piemērotāko risinājumu, jāņem vērā, ka auto kredīts ir pieejams līdz pat 15 000 eiro, savukārt patēriņa kredīts nepārsniegs 3000 eiro. Lietotas automašīnas iegādei patēriņa kredīta piedāvātās iespējas var būt pietiekamas, bet nopirkt mazlietotu vai jaunu auto par šādu summu nebūs iespējams. Patēriņa aizdevuma papildus priekšrocība ir ātrums, jo interneta norēķini ļauj aizņemties pat mazāk kā stundas laikā. Protams, ja runa ir par ilgtermiņa finansiālām saistībām, tad ātrumam nevajadzētu būt noteicošajam faktoram, taču situācijas mēdz būt dažādas un reizēm tas ir no svara.

Līzinga veidi

Meklējot finansējumu automašīnas pirkumam, klienti nereti jauc, kas ir operatīvais līzings un, kas ir finanšu līzings. Auto finanšu līzings jeb auto iegāde uz nomaksu ir tas, ko izvēlas lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju. Par transporta līdzekli katru mēnesi tiek maksāta noteikta summa, bet līguma termiņa beigās tas pilnībā nonāk pircēja īpašumā. Operatīvais līzings turpretim nav nekas cits, ka automašīnas ilgtermiņa noma. Izvēloties šo variantu, ir iespēja iegūt lietošanā pilnīgi jaunu vai mazlietotu auto, maksājot par to ikmēneša maksājumu. Termiņa beigās uzņēmums piedāvā klientam paņemt līzingā citu auto, bet veco pārdod kādam citam. Papildus operatīvajam līzingam reizēm tiek izdalīts arī pilna servisa līzings, kas reāli ir tas pats operatīvais līzings, taču papildus var iekļaut arī citus izdevumus – riepu nomaiņa, OCTA, KASKO, autotransporta nodoklis, CSDD nodevas u.c. izdevumus. Jāņem gan vērā, ka šādas papildus ekstras automātiski palielinās ikmēneša maksājuma apmēru.

Līzingā ir pieejami šādi transporta līdzekļi – vieglais auto, komerctransports, smagā kravas tehnika, autobuss, lauksaimniecības tehnika, motocikls, laiva, kuģis u.c. Ņemot vērā iedzīvotāju paradumus  un Latvijas klimatiskos apstākļus, sevišķi privātpersonu segmentā pats populārākais ir auto iegāde uz nomaksu.

Auto līzinga priekšrocības

Šobrīd auto līzings ir finansiāli pats izdevīgākais veids, kā iegādāties transporta līdzekli uz nomaksu. Procentu likmes šim pakalpojumam ir zemākas nekā patēriņa kredītiem,  jo aizdevums tiek izsniegts pret ķīlu. Tas ļauj ietaupīt naudu un iegūt automašīnu vai kādu citu transporta līdzekli lietošanā dažu dienu laikā. Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju auto ir nevis luksus, bet ikdienas nepieciešamība, lai noklūtu uz darbu vai dzīvesvietu. Protams, par finanšu resursu piesaistīšanu ir jāmaksā, taču Jūs varat ietaupīt, izvēloties auto, kas maksā mazāk vai ir lētāks ekspluatācijā.

Izvēloties līzingu, Jūs iegūstat drošību, jo nauda pārdevēja bankas kontā nonāk tikai pēc auto pārreģistrācijas.  Tas ļauj izvairīties no riskiem, kas saistīti ar negodprātīgiem pārdevējiem, kas vēlas saņemt naudu vispirms, bet pēc tam pazūd. Lai to nodrošinātu darījums tiek noformēts kā trīspusējs līgums starp pārdevēju, pircēju un auto līzinga devēju. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas. Aizņemieties atbildīgi.