CSDD vienas dienas braukšanas atļauja

Vienas dienas braukšanas atļauja ir atļauja, ko izsniedz Ceļu Satiksmes drošības direkcija (CSDD) un tā dod tiesības likumīgi pārvietoties pa Latvijas autoceļiem 1 dienu. Kam šāda atļauja ir vajadzīga, ja parasti braukšanas atļauja tiek dota uz 1 gadu? Situācijas ir daudzas un dažādas, bet arī Tev tā var būt nepieciešama jau ātrāk nekā iedomājies, turklāt to var iegādāties CSDD nodaļā vai internetā arī krietnu laiku iepriekš.

Kam ir vajadzīga 1 dienas braukšanas atļauja? 

Ejot tehnisko apskati CSDD tehniskās apskates stacijā, ne visi auto saņem teicamu vērtējumu. Reizēm defekti ir maznozīmīgi un tiek iedots 1 punkts (korozijas bojājumi, piemēram, bojāti sliekšņi) vai atšķirīgi bremzēšanas koeficienti priekšējām bremzēm (2 punkti). Tajā pašā laikā ir situācijas, kad bojājumi ir tik nopietni, ka apskates laikā par defektu tiek piešķirti 3 soda punkti. Ja tas notiek, tad auto vairs nevar turpināt lietot un tas ir jāpārvieto ar auto evakuatoru.

Vienlaikus, ja tiek saņemti 2 soda punkti, piemēram, par bremzēm, tad tiek piešķirta atļauja piedalīties satiksmē 1 mēnesi (pagaidu atļauja). Šajā laika periodā ir jānovērš bojājumi un atkārtoti jāiziet apskate. Ja tas netiek izdarīts, auto vairs nav tiesīgs piedalīties satiksmē. Lai likumīgi ierastos uz auto skati bez evakuatora ir jāizņema vienas dienas braukšanas atļauja.

Trešais gadījums ir auto, kas jau 3 gadus ir noņemti no uzskaites, bet vēlas atkal pārvietoties pa Latvijas autoceļiem.

Ceturtais gadījums – Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktā termiņā nav samaksāti naudas sodi vai auto nav noteiktā kārtībā pārreģistrēts.

Kā saņemt īstermiņa pagaidu braukšanas atļauju?

Atļaujai varat pieteikties internetā e-CSDD vai kādā no CSDD filiālēm visā Latvijā. Atļauja nav jāizdrukā un nav arī jāvadā līdzi, jo visa informācija par tās izsniegšanu tiek saglabāta elektroniskās datu bāzēs un ir pieejamas gan CSDD, gan policijai. 

  • Jums ir jābūt vismaz 18 gadiem.
  • Auto ir jābūt reģistrētam Latvijā.
  • Jāatrodas uzskaitē vai izņemtam no reģistra, jo 3 gadus nav notikušas nekādas darbības.

Ierobežojumi

Ar automašīnu vai cita veida transportlīdzekli, kas saņēmis 1 dienas braukšanas atļauju nedrīks pārvadāt pasažierus, kravu, citu auto vai izmantot auto apmācībā. Par noteikumu ievērošanu atbild transportlīdzekļa īpašnieks, nevis atļaujas saņēmējs.

Vienā gadā šādu 1 dienas pagaidu atļauju var saņemt tikai 2 reizes, kas ir ļoti maz, taču reizē arī nodrošina, ka vienas dienas atļaujas netiek izmantotas ļaunprātīgi.