Aizdevumi pret automašīnu Latvijā

Ko piedāvā naudas aizdevumi pret auto?

Nevienu vairs nepārsteigsi, ka jau vairākus gadus un arī šobrīd 2018. gadā Latvijas iedzīvotājiem, kuru īpašumā ir transporta līdzeklis tiek piedāvāts aizņemties, ieķīlājot savu automašīnu, motocilu, traktoru u.c. braucamrīkus. Tā kā pakalpojums ir salīdzinoši jauns, ir vērts aplūkot tuvāk, ko paredz auto ieķīlāšana vienlaikus saglabājot tiesības turpināt lietot savu transporta līdzekli.

Līguma noteikumi paredz, ka pirms naudas saņemšanas transporta līdzeklis ir jāpārraksta uz kreditora vārda, bet pats īpašnieks uz līguma izpildes termiņu kļūst tikai par lietotāju. Izklausās nepatīkami, taču praksē tas šķiet ir vienīgais veids kā aizdevējs var nodrošināties, ka aizņēmējs nepārdod automašīnu pirms beigušās līguma darbības termiņš. Procedūra naudas saņemšanai neaizņem vairāk par vienu, divām darba dienām. Pieejamās summas lielums ir atkarīgs no transporta līdzekļa novērtējuma vērtības. Automašīnas, kuru tirgus vērtība ir augstāka var ieķīlāt par lielāku cenu un otrādi. Iekīlāt iespējams visdažādāko marku automašīnas – Audi, Bmw, Mazda, Hyuandai, VW, Ford, Škoda, Alfa Romeo, Chevrolet, Citroen, Daihatsu, Dodge, Fiat, Honda, Hummer, Fiat, Land Rover, Lexus, Jeep, Mercedes, Volvo, Subaru, Peogeot, Renault, Opel, Nissa, Toyota u.c. Auto markai šajā darījumā ir maza nozīme. Novērtējot auto vērtību, tiek ņemta vērā tā iespējamā tirgus vērtība, ko būtu iespējams iegūt auto atsavinot iespējami īsā laikā. Maksimālais termiņš uz kuru tiek piedāvāts kredīts pret auto ķīlu ir seši gadi, taču jārēķinās, ka garāks atmaksas periods automātiski nozīmē arī augstākas izmaksas. Ja steidzami vajadzīgi papildus naudas līdzekļi, šādu darījumu var apsvērt, taču to nevajadzētu izvēlēties kā ilgtermiņa risinājumu. Procentu likmes šāda tipa aizdevumiem ir salīdzinoši augstas un tos izvēlas cilvēki, kas nevar vai nevēlas sadarboties ar Latvijā reģistrētām komercbankām.

Statistika liecina, ka Latvijā ir reģistrēti vairāki simti tūkstoši transporta līdzekļu un varam pieļaut, ka daļai no auto īpašniekiem agri vai vēlu var rasties vajadzība pēc šada finanšu produkta. Apsverot auto ieķīlāšanu, jāatceras, ka darījums tiek nodrošināts ar automašīnas ķīlu. Situācijās, kad klients nav spējīgs vai nevēlas pildīt līguma saistības, aizdevējam ir tiesības atsavināt kustamo mantu un realizēt to pēc saviem ieskatiem. Tie uzņēmumi, kas nodarbojas ar šādiem pakalpojumiem parasti izveido savus auto tirdzniecības laukumus, kur tirgo atsavinātos transporta līdzekļus.

Papildus jāatzīmē, ka auto ieķīlāšana ļauj brīvi pārvietoties pa Latvijas republikas teritoriju, taču, lai dotos ārpus valsts robežām ir jāsaņem auto īpašnieka rakstiska atļauja. Ja tas netiek izdarīts un ceļā negadās nekādi starpgadījumi, nebūs liela bēda. Tomēr, ja gadīsies kāds satikmses negadījums vai automašīna tiks apskādēta ārzemēs, to var tulkot kā līguma saistību pārkāpšanu un var automātiski nākties zaudēt savu transporta līdzekli. To, kuram taisnība vēlāk izšķirs tiesa, ja izlemsiet vērsties tiesā, taču tūlītējais rezultāts būs tāds, ka paliksiet gan bez naudas, gan bez sava auto.

Vislētāko aizdevumu joprojām var saņemt bankā, bet, ja bankas nepatīk, jāmeklē citi risinājumi. Auto ieķīlāšana uz noteiktu termiņu ir viens no iespējamiem risinājumiem, kas saistīts ar zināmiem riskiem. Sargājiet sevi, izlasiet līgumu, domājiet līdzi.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto ir skaidrs, ka pirms aizņemties uz šādiem nosacījumiem ir izšķiroši svarīgi rūpīgi izvērtēt savas finansiālās iespējas, vajadzības un perspektīvas. Atbildīga aizņemšanās ir katra personīgā atbildība, taču mums par to ir jāatgādina, lai Jūs varētu labāk pieņemt izsvērtu lēmumu. Latviešu sakāmvārds vēsta – labāk septiņas reizes nomērīt un tad griezt, nevis otrādi. Tas pilnībā attiecas arī uz šī tipa aizdevumiem, kuriem var pieteikties interneta vidē.